............................................
............................................
............................................
  Wędkarz złowił złotą rybkę, a ta przemówiła ludzkim głosem: - Jestem zaklętą księżniczką, pocałuj mnie a spełnię 3 twoje życzenia. Wędkarz pocałował rybkę i po chwili stanęła przed nim piękna księżniczka. - Jakie są twoje 3 życzenia? - Mam jedno życzenie, ale trzy razy!
............................................
............................................
............................................

Bije zegar godziny, my wtedy mawiamy: Jak ten czas szybko mija! A to my mijamy.
                 Stanisław Jachowicz

...........................................
...........................................
...........................................
 
*********************

  

  Pages Yum            

                         Stary Rynek w Bydgoszczy                              Stary Rynek w Bydgoszczy po przebudowie
  Stary rynek Stary Rynek w Bydgoszczy to centralny plac miasta, przez który przebiega osiemnasty południk długości geograficznej wschodniej. Na tym samym południku leżą na przykład Kapsztad i Sztokholm. Stary Rynek wytyczony został w 1346 roku, gdy król Kazimierz Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie. Na przestrzeni wieków zabudowa rynku wielokrotnie się zmieniała. Obecnie rynek ma nowy wygląd, jest po przebudowie, i wspaniale wygląda, chociaż niektórym ludziom się nie podoba, ale miasto przyjęło taki projekt i zgodnie z tym projektem rynek jest taki a nie inny.
  Odnośnik do albumu zdjęć Starego Rynku w Bydgoszczy po przebudowie   »   zobacz

   
                     Rynek
  Rynek w Fordonie Rynek w Starym Fordonie obecnie ma taki wygląd, ale na tym zdjęciu nie wszystko jest ujęte.
  Niedługo obraz tego rynku jak i okolicy powinien się zmienić radykalnie, ponieważ w planie jest rewitalizacja znacznej części miasta od strony Wisły. Powstanie promenada, ścieżka rowerowa. Zostanie przebudowany rynek, niektóre ulice i odświeżone elewacje. 10 października ma być przetarg na przebudowę ulicy Bydgoskiej. O ile wyłoni się wykonawca to najpewniej wiosną 2019 powinny ruszyć roboty. Już teraz została wyremontowana ulica Kasztelańska, po której będzie objazd centrum Starego Fordonu bo tu będzie brak lub duże utrudnienie komunikacji na czas robót. Więc pewno te obiecane roboty ruszą w 2019 roku.

  "PAS Projekt" - okolice nad Wisłą i rynek Starego Fordonu po rewitalizacji
  nowy nowe nowe

        Wisła w Fordonie
  wisla Wisła w Fordonie Miasto Fordon, obecnie dzielnica Bydgoszczy, leży oparta o dwie rzeki, Brdę i Wisłę. Przez to geograficzne położenie stała się łącznikiem dla miasta Bydgoszcz. W przeszłości Fordon był samodzielnym miastem i pobierał myto za spławiane rzekami towary. Dopiero w 1973 roku miasto zostało włączone do Bydgoszczy i stało się dzielnicą a Bydgoszcz od tego czasu może się szczycić że leży nad trzema rzekami.

  Link do Krajobrazy Fordonu w programie Sway »   zobacz

              Wodospad
  wodospad Brazylia Brazylia to kraj wielkich różnorodności i dysproporcji. Nie dziwota, skoro leży na tak wielkim obszarze. Na jego dobre poznanie potrzeba by pewnie więcej czasu, niż niejedna osoba ma na wszystkie kraje Ameryki Południowej razem wzięte. Podczas wszystkich wyjazdów. Ale warto spróbować.  » więcej

   
  Kanada - Zobacz krajobrazy "Ani z Zielonego Wzgórza", eskimoską sztukę i wodospady. » więcej

   

        góra      

 


                                                                ryspon page yum