Bydgoszcz - wojewódzkie, bardzo piękne miasto, oparte o rzekę Brdę, Zakole Wisły i tzw. Przełom Fordoński oraz Kanał Bydgoski, który łączy Noteć z Brdą.
Pod tekstem jest buton, gdzie dodany jest link do filmu z widokiem na Bydgoszcz

Bydgoszcz

Jedno z największych miast w Polsce, stolica województwa kujawsko-Pomorskiego, miasto w którym jest dużo zakładów pracy. Jest tu dużo wyższych uczelni, zakładów pracy, różnych placówek użyteczności publicznej. W mieście jest dużo atakcyjnych miejsc do zwiedzania, takich jak: Wyspa Młyńska, Ogród Botaniczny i ZOO w Myślęcinku, Brdy Ujście z torem regatowym, przystanie, kilka śluz i jazy, "Dolina Śmierci", oraz wiele innych tu nie wymienionych.
                        Bydgoszcz
image

Bydgoszcz to miasto atrakcjne i bardzo rozwinięte gospodarczo. Jest tu dużo zakładów pracy, szpitali, różnych uczelni, wszyscy mieszkańcy mają tu pracę, a w wolne dni od pracy mogą umilać sobie czas zwiedzając atrakcyne miejsca, choćby takie jak: Śródmieście z Operą Novą i Wyspą Młyńską. Jest tu dużo parków zielonych, są lasy w pobliżu granic miasta. Można wybrać się nad Noteć, kanał Bydgoski, Brdę i Wisłę. Można tu odpocząć i podziwiać piękno przyrody. Bygoszcz jest miastem przestrzennym, zielonym, nie ma tu ciasnoty, wiejżdżając do miasta widzi się zielone wolne przestrzenie. jedynie samo śródmieście jest bardziej zwarte.


Bydgoszcz według mnie ma bardzo dobrze rozwiniętą komunikację miejską: Autobusową i tramwajową, bardzo dobrze rozwinięte połączenie Fordonu z Bydgoszczą poprzez nową linię tramwajową, niedawno wybudowaną przy pomocy środków unijnych.
 
                        Wyspa Młyńska Wyspa Młyńska
 
Byłem na Wyspie Młyńskiej i zrobiłem kilka zdjęć telefonem. Zdjęcia opisałem ale pewno niezbyt fachowo, w każdym razie zrobione zostały na wyspie.
                          Fordon
image

Stary Fordon to rynek a przy nim kościół św. Mikołaja, więzienie, synagoga, kosciół św. Jana Ewangelisty, który jest tu umieszczony na zdjęciu. Kościół św. Jana Ewangelisty to moja parafia. Kawałek dalej, grunt się obniża i jest już Wisła a nad nią tereny które wkrótce zostaną zrewitalizowane, tak samo rynek, kilka ulic i domów mieszkalnych. Kościół św. Jana Ewangelisty to zabytkowa budowla, pierwotnie to był kościół ewagelicki, zbudowdany przez mieszkających tutaj Niemców.


W Fordonie jest miejsce do czynnego wypoczynku w laskach, których tu jest pełno, na tarasie górnym, oraz przy zwiedzaniu Doliny Śmierci, wszędzie tu trzeba spalić sporo kalorii.
Ludzie którzy lubią jeździć rowerem mają kilka ścieżek rowerowych, bardzo atrakcyjną ścieżką rowerową jest wał przeciwpowodziowy, chociaż nie ma tam kostki tylko piasek bardzo dużo ludzi tutaj jeździ dla przyjemności.


 
        Wiadukt tramwajowy - Bydgoszcz Wsch. Wiadukt
 
Zdjęcia zrobione na wiadukcie tramwajowym w Bydgoszczy Wschód, który jest łącznikiem Fordonu z Bydgoszczą.

 

Góra